England: Barclays Premiership

2014-11-22
16:00 Chelsea - : - West Brom  
16:00 Everton - : - West Ham  
16:00 Leicester City - : - Sunderland  
16:00 Manchester City - : - Swansea  
16:00 Newcastle - : - QPR  
16:00 Stoke City - : - Burnley  
18:30 Arsenal - : - Manchester Utd  

England: Championship

2014-11-22
13:15 Huddersfield - : - Sheffield Wed  
16:00 Blackburn - : - Leeds  
16:00 Blackpool - : - Bolton  
16:00 Bournemouth - : - Ipswich Town  
16:00 Charlton Athletic - : - Millwall  
16:00 Norwich - : - Brighton  
16:00 Rotherham - : - Birmingham  
16:00 Watford - : - Derby County  
16:00 Wigan - : - Middlesbrough  
16:00 Wolves - : - Nott. Forest  

England: League One

2014-11-22
16:00 Bradford - : - Gillingham  
16:00 Bristol City - : - Preston NE  
16:00 Chesterfield - : - Barnsley  
16:00 Colchester - : - Coventry  
16:00 Crawley Town - : - Scunthorpe Utd  
16:00 Fleetwood T. - : - Walsall  
16:00 Leyton Orient - : - Crewe  
16:00 MK Dons - : - Port Vale  
16:00 Notts County - : - Yeovil T.  
16:00 Peterborough United - : - Swindon Town  
16:00 Rochdale - : - Doncaster R  
16:00 Sheffield Utd - : - Oldham Athletic  

England: League Two

2014-11-22
16:00 Accrington Stanley - : - Cambridge United  
16:00 Burton Albion - : - Luton  
16:00 Bury - : - Newport  
16:00 Cheltenham Town - : - Wycombe Wanderers  
16:00 Dag & Red - : - Carlisle  
16:00 Exeter - : - Shrewsbury  
16:00 Hartlepool - : - York City  
16:00 Mansfield Town - : - Plymouth  
16:00 Northampton - : - Stevenage  
16:00 Oxford United - : - Wimbledon  
16:00 Portsmouth - : - Morecambe  
16:00 Tranmere Rovers - : - Southend Utd  

England: Conference National

2014-11-22
16:00 Aldershot - : - Eastleigh  
16:00 Chester - : - Bristol Rovers  
16:00 Dover - : - Forest Green  
16:00 Grimsby - : - Kidderminster  
16:00 Lincoln City - : - Dartford  
16:00 Macclesfield Town - : - Alfreton Town  
16:00 Nuneaton - : - Southport  
16:00 Telford - : - Braintree Town  
16:00 Torquay - : - Gateshead  
16:00 Welling United - : - Halifax  
16:00 Woking - : - Barnet  
16:00 Wrexham - : - Altrincham  

England: Conference South

2014-11-22
16:00 Boreham - : - Gosport Borough  
16:00 Bromley - : - Sutton Utd  
16:00 Chelmsford - : - Bath  
16:00 Eastbourne Borough - : - Ebbsfleet Utd  
16:00 Farnborough - : - Hayes and Yeading  
16:00 Hemel - : - Basingstoke Town  
16:00 St Albans - : - Havant and W  
16:00 Staines Town - : - Bishop's Stortford  
16:00 Wealdstone - : - Concord Rangers  
16:00 Weston-super-Mare - : - Whitehawk  

England: Conference North

2014-11-22
16:00 Brackley - : - Bradford PA  
16:00 Chorley - : - Hyde  
16:00 Colwyn Bay - : - Gloucester City  
16:00 Fylde - : - Stockport  
16:00 Guiseley - : - Barrow  
16:00 Harrogate Town - : - Worcester  
16:00 Hednesford Town - : - Tamworth  
16:00 Leamington - : - Boston U.  
16:00 Lowestoft Town - : - North Ferriby  
16:00 Solihull Moors - : - Gainsborough  
16:00 Stalybridge - : - Oxford City  
16:00 Stockport - : - Fylde  

Italy: Serie A

2014-11-22
18:00 Atalanta - : - Roma  
20:45 Lazio - : - Juventus  

Italy: Serie B

2014-11-22
15:00 Avellino - : - Varese  
15:00 Bari - : - Trapani  
15:00 Brescia - : - Carpi  
15:00 Modena - : - Pescara  
15:00 Perugia - : - Ternana  
15:00 Pro Vercelli - : - Virtus Entella  
15:00 Spezia - : - Bologna  
15:00 Vicenza - : - Cittadella  
15:00 Virtus Lanciano - : - Crotone  

Italy: Lega Pro, Group A

2014-11-22
14:00 Lumezzane - : - Venezia  
14:30 Pordenone - : - Renate  
15:00 Pavia - : - Cremonese  
16:00 Pro Patria - : - Alessandria  
17:00 Novara - : - Albinoleffe  

Italy: Lega Pro, Group B

2014-11-22
14:30 Tuttocuoio - : - Teramo  
15:00 Grosseto - : - Santarcangelo  
16:00 San Marino Calcio - : - Lucchese  
17:00 Ancona - : - Gubbio  
19:30 Reggiana - : - Prato  

Spain: Primera Division

2014-11-22
16:00 Atletico Madrid - : - Malaga  
18:00 Eibar - : - Real Madrid  
20:00 Barcelona - : - Sevilla  
22:00 Deportivo - : - Real Sociedad  

Spain: Segunda Division

2014-11-22
16:00 Ponferradina - : - Barcelona B  
16:00 Racing Santander - : - Sabadell  
18:00 Sporting Gijon - : - Llagostera  
18:15 Numancia - : - Zaragoza  
20:00 Tenerife - : - Mallorca  

Spain: Segunda B, Group 1

2014-11-22
17:00 Ferrol - : - Valladolid II  

Spain: Segunda B, Group 2

2014-11-22
16:00 Real Sociedad II - : - Barakaldo  
19:00 FC Guadalajara - : - Amorebieta  

Spain: Segunda B, Group 3

2014-11-22
16:00 Zaragoza II - : - Sant Andreu  
18:00 Espanyol II - : - Hospitalet  
18:00 Huracan Valencia - : - Olimpic de Xativa  

Spain: Segunda B, Group 4

2014-11-22
16:00 San Roque - : - La Roda  

Germany: Bundesliga

2014-11-22
15:30 Bayern - : - Hoffenheim  
15:30 Borussia M. - : - Eintracht Frankfurt  
15:30 Hannover - : - Bayer  
15:30 Mainz - : - Freiburg  
15:30 Paderborn - : - Borussia D.  
15:30 Schalke 04 - : - Wolfsburg  
18:30 Cologne - : - Hertha  

Germany: 2. Bundesliga

2014-11-22
13:00 FSV Frankfurt - : - Braunschweig  
13:00 Union Berlin - : - 1860 Munchen  

Germany: 3. Liga

2014-11-22
14:00 Energie - : - Hansa  
14:00 Erfurt - : - Stuttgarter Kickers  
14:00 Holstein Kiel - : - Duisburg  
14:00 Preussen Munster - : - Unterhaching  
14:00 Regensburg - : - Arminia Bielefeld  
14:00 Sonnenhof Grosaspach - : - Chemnitzer  
14:00 Wehen - : - Fortuna Cologne  

Germany: Regionalliga Nord

2014-11-22
14:00 Lubeck - : - Havelse  
14:00 Wolfsburg II - : - St. Pauli II  

Germany: Regionalliga Sudwest

2014-11-22
14:00 Eintracht Trier - : - SpVgg Neckarelz  
14:00 Hessen Kassel - : - Hoffenheim II  
14:00 Kaiserslautern II - : - Wormatia Worms  
14:00 Kickers Offenbach - : - Pirmasens  
14:00 Nottingen - : - Elversberg  
14:00 Waldhof Mannheim - : - Freiburg II  
14:00 Zweibrucken - : - Baunatal  

Germany: Regionalliga Bayern

2014-11-22
14:00 Bayreuth - : - Schweinfurt  
14:00 Eintracht Bamberg - : - Ingolstadt II  
14:00 Garching - : - Augsburg II  
14:00 Greuther Furth II - : - 1860 Munchen II  
14:00 Memmingen - : - Wurzburger Kickers  
14:00 Schalding-Heining - : - Heimstetten  
14:00 Seligenporten - : - Illertissen  

Germany: Regionalliga Nordost

2014-11-22
13:30 Wacker Nordhausen - : - Union Berlin II  
13:30 ZFC Meuselwitz - : - Babelsberg 03  
13:30 Zwickau - : - Germania Halb.  

France: Ligue 1

2014-11-22
17:00 Bastia - : - Lyon  
20:00 Guingamp - : - Rennes  
20:00 Lorient - : - Lens  
20:00 Monaco - : - Caen  
20:00 Nice - : - Reims  

France: Ligue 2

2014-11-22
14:00 Le Havre - : - Sochaux  

Scotland: Premier League

2014-11-22
16:00 Celtic - : - Dundee  
16:00 Dundee United - : - Kilmarnock  
16:00 Hamilton - : - St. Mirren  
16:00 Inverness C.T - : - Motherwell  
16:00 St. Johnstone - : - Ross County  

Scotland: Championship

2014-11-22
13:45 Hearts - : - Rangers  
16:00 Alloa Athletic - : - Falkirk  
16:00 Cowdenbeath - : - Livingston  
16:00 Dumbarton - : - Hibernian  
18:30 Queen of the South - : - Raith Rovers  

Scotland: Division 1

2014-11-22
16:00 Dunfermline - : - Stirling Albion  
16:00 Forfar Athletic - : - Ayr United  
16:00 Greenock Morton - : - Stenhousemuir  
16:00 Peterhead - : - Brechin City  
16:00 Stranraer - : - Airdrie  

Scotland: Division 2

2014-11-22
16:00 Arbroath - : - Clyde  
16:00 Berwick Rangers - : - Annan Athletic  
16:00 East Fife - : - Elgin City  
16:00 East Stirlingshire - : - Montrose  
16:00 Queen's Park - : - Albion Rovers  

Netherlands: Eredivisie

2014-11-22
18:30 AZ - : - Vitesse  
18:30 Go Ahead Eagles - : - NAC  
19:45 Feyenoord - : - Dordrecht 90  
20:45 Ajax - : - Heerenveen  
20:45 Willem II - : - Excelsior  

Netherlands: Eerste Divisie

2014-11-22
16:30 Achilles 29 - : - Helmond Sport  

Belgium: Jupiler League

2014-11-22
18:00 Charleroi - : - Anderlecht  
20:00 Gent - : - Cercle Brugge  
20:00 Lokeren - : - Westerlo  
20:00 Mouscron - : - Lierse  
20:30 Club Brugge - : - Waasland  

Belgium: Exqi League

2014-11-22
18:00 Excelsior V - : - Eupen  
20:00 Geel - : - WS Woluwe  
20:00 KSK Heist - : - Woluwe-Zaventem  
20:00 Oud-Heverlee - : - Eendracht Aalst  
20:00 Roeselare - : - Patro Eisden  
20:00 Seresien - : - Dessel Sport  
20:00 Tubize - : - Racing Mechelen  

Albania: Kategoria Superiore

2014-11-22
17:00 Vllaznia - : - Flamurtari  

Armenia: Premier League

2014-11-22
11:40 Alashkert - : - Banants  
13:10 Ulisses - : - Shirak  

Austria: Bundesliga

2014-11-22
16:00 SV Grodig - : - Rapid  
18:30 Austria V - : - Admira  
18:30 Ried - : - Altach  
18:30 Wiener Neustadt - : - Wolfsberger AC  

Belarus: Premier League, Championship Round

2014-11-22
12:00 BATE - : - Gomel  
12:00 Naftan - : - Dinamo Minsk  
12:00 Shakhtior - : - Torpedo-BelAZ  

Bosnia And Herzegovina: Premier Liga

2014-11-22
13:00 FK Zvijezda - : - Mladost V-O  
13:00 Radnik - : - Olimpik Sarajevo  
13:00 Zrinjski - : - Siroki Brijeg  
16:00 Borac BL - : - Velez M.  

Bulgaria: A Pfg

2014-11-22
12:15 Cherno More - : - Lovech  
13:30 Lokomotiv Plovdiv - : - Marek  
13:30 Lokomotiv Sofia - : - Haskovo  
15:00 CSKA Sofia - : - Ludogorets  

Croatia: Hnl Ozujsko

2014-11-22
15:00 Dinamo Zagreb - : - Hajduk Split  
17:00 Zadar - : - Rijeka  

Cyprus: 1. Division

2014-11-22
15:00 Omonia - : - AEL  
16:00 Doxa - : - Anorthosis  
18:00 Othellos - : - Agia Napa  

Czech Rep.: Gambrinus Liga

2014-11-22
17:00 Brno - : - Pribram  
17:00 Liberec - : - Jihlava  
17:00 Sparta Praha - : - Budejovice  
17:00 Teplice - : - Dukla Praha  
20:15 Ostrava - : - Jablonec  

Czech Rep.: Druha League

2014-11-22
10:15 Karvina - : - Trinec  
10:15 Pardubice - : - Zizkov  
10:15 Sokolov - : - FC Vlasim  
13:30 Frydek Mistek - : - Olomouc  
15:30 Opava - : - Most  
18:00 Zlin - : - Kolin  

Denmark: Sas Ligaen

2014-11-22
17:00 Esbjerg - : - Hobro  
19:30 FC Kobenhavn - : - Silkeborg  

Estonia: Meistriliiga, Relegation Playoff

2014-11-22
12:00 Lokomotiv JK - : - Viljandi Tulevik  

Georgia: Umaglesi Liga

2014-11-22
11:00 FK Spartaki Tskhinvali - : - Shukura  
11:00 Guria - : - Chikhura  
11:00 Mglebi Zugdidi - : - Dinamo Tb.  
11:00 Torpedo K. - : - Zestaponi  

Greece: Super League

2014-11-22
14:00 Platanias - : - Panionios  
16:15 Panthrakikos - : - Atromitos  
18:30 Xanthi - : - Olympiakos  

Hungary: Borsodi Liga

2014-11-22
14:00 MTK - : - Diosgyor  
16:00 Dunaujvaros FC - : - Paks  
16:00 Puskas FC - : - Haladas  
PST Ferencvaros ? : ? Fehervar  
18:00 Nyiregyhaza - : - Pecs  
20:00 Lombard-Papa - : - Honved  

Hungary: Nb Ii

2014-11-22
13:00 Cegled - : - Bekescsaba  
13:00 Siofok - : - Gyirmot  
13:00 Soroksar - : - Szolnok  
13:00 Szeged 2011 - : - Szigetszentmiklos  
14:00 Sopron - : - Balmazujvaros  
14:00 Zalaegerszeg - : - Kaposvari Rakoczi  
16:00 Mezokovesdi SE - : - Vasas  

Israel: Ligat Al

2014-11-22
16:00 Hapoel Haifa - : - Hapoel Petah Tikva  
16:00 Hapoel Tel Aviv - : - Hapoel Beer Sheva  
17:30 Maccabi Netanya - : - Amutat Hapoel Raanana  
17:30 Maccabi Petah Tikva - : - Hapoel Acre FC  
18:30 Ashdod SC - : - Maccabi Haifa  

Lithuania: A Lyga

2014-11-22
PST Kruoja ? : ? Trakai  
PST Ekranas ? : ? Atlantas  

Fyr Macedonia: Prva Liga

2014-11-22
13:00 Rabotnicki - : - Bregalnica  
13:00 Renova Dzepciste - : - Vardar  

Malta: Premier Division

2014-11-22
14:00 Pieta Hotspurs - : - Birkirkara FC  
14:00 Zebbug Rangers - : - Balzan Youths  
16:00 Hibernians FC - : - Floriana FC  
16:15 Sliema Wanderers FC - : - Tarxien Rainbows  

Moldova: Divizia Nationala

2014-11-22
12:00 Olimpia Balti - : - Saxan  
13:00 Sherif - : - Costuleni  

Montenegro: 1. Division

2014-11-22
13:00 Bokelj Kotor - : - Rudar Pljevlja  
13:00 Buducnost - : - Lovcen Cetinje  
13:00 Mogren Budva - : - Berane  
13:00 OFK Petrovac - : - Mornar  
13:00 Sutjeska Niksic - : - Mladost Podgorica  
13:00 Zeta - : - Grbalj Radanovici  

Northern Ireland: Premiership

2014-11-22
16:00 Ballymena Utd - : - Ballinamallard United  
16:00 Dungannon - : - Portadown  
16:00 Glenovan - : - Cliftonville  
16:00 Glentoran FC - : - Institute FC  
16:00 Warrenpoint Town - : - Linfield FC  

Poland: Orange Ekstraklasa

2014-11-22
15:30 Pogon Szczecin - : - Podbeskidzie Bielsko Biala  
15:30 Wisla Krakow - : - Gornik Leczna  
18:00 Korona - : - Zawisza Bydgoszcz  

Poland: I Liga

2014-11-22
12:00 Flota Swinoujscie - : - Zaglebie L  
13:00 GKS Tychy 71 - : - Sandecja Nowy Sacz  
13:00 Olsztyn - : - Wigry S  
14:45 Widzew - : - Katowice  
17:30 Arka Gdynia - : - Dolcan Zabki  
18:00 Wisla Plock - : - Bytovia Bytow  

Romania: Liga 1

2014-11-22
14:30 Astra Ploiesti - : - Universitatea Cluj  
17:00 Ceahlaul Piatra - : - Otelul  
19:30 Steaua - : - Brasov  

Russia: Premier League

2014-11-22
10:00 Ural - : - Rubin  
12:15 Torpedo - : - Rostov  
14:30 FK Krasnodar - : - CSKA  
17:00 Zenit - : - Kuban  

Russia: Fnl

2014-11-22
26' Tom 0 : 0 SKA-Energia  
11:00 FC Sakhalin - : - Volga  
11:00 Sibir - : - Yenisey  
11:00 Tyumen - : - Kr. Sovetov  
12:00 Shinnik - : - Dinamo St Petersburg  
13:00 Baltica - : - Volgar-Gazprom  
14:00 Anzhi - : - Gazovik Or.  
14:00 Sokol - : - Khimik Dzerzhinsk  

Russia: Premier-liga Reserves

2014-11-22
11:00 Spartak-D - : - Mordovia-D  
16:00 Dinamo-D - : - Terek-D  

Serbia: Super Liga

2014-11-22
13:00 Donji Srem - : - Spartak Subotica  
13:00 Rad - : - Vojvodina  
13:00 Radnicki - : - Crvena Zvezda  
13:00 Vozdovac - : - Novi Pazar  
17:00 Borac - : - Radnicki Nis  

Slovakia: Super Liga

2014-11-22
13:00 Spartak Trnava - : - Kosice  
13:00 ZP Sport Podbrezova - : - Ruzomberok  
16:30 Dunajska Streda - : - Banska Bystrica  
17:30 Trencin - : - FK Senica  

Slovenia: 1. Snl

2014-11-22
14:00 Gorica - : - Zavrc  
16:00 Maribor - : - Koper  
16:00 Rudar Velenje - : - Celje  
18:00 Olimpija - : - Domzale  

Switzerland: Super League

2014-11-22
17:45 Sion - : - Zurich  
20:00 Grasshoppers - : - Luzern  

Switzerland: Challenge League

2014-11-22
17:45 Chiasso - : - FC Biel  
17:45 Wohlen - : - Lugano  

Turkey: Super Lig

2014-11-22
12:30 Rizespor - : - Buyuksehir  
15:00 Akhisar Bld genclik - : - Mersin  
18:00 Galatasaray - : - Trabzonspor  

Turkey: 1. Lig

2014-11-22
13:00 Kayserispor - : - Alanyaspor  
17:30 Karsiyaka - : - Bucaspor  

Turkey: 2. Lig, Kirmizi

2014-11-23
08:30 Nazilli Belediyespor - : - Duzyurtspor  

Turkey: 3. Lig, Group 2

2014-11-22
12:30 Halide Edip Advar - : - Cine Madranspor  

Turkey: 3. Lig, Group 1

2014-11-22
12:30 Catalcaspor - : - Akcaabat Sebatspor  

Turkey: 3. Lig, Group 3

2014-11-22
12:30 Erzin - : - Ankara Demirspor  

Ukraine: Premier League

2014-11-22
13:00 Olimpik Donetsk - : - Ilichevets  
16:00 Dnipro - : - Hoverla  
18:30 Chornomorets - : - Metallist  

Ukraine: Youth League

2014-11-22
11:00 Metallurg Don.-D - : - Volyn-D  
11:00 Metallurg Z.-D - : - Dynamo K.-D  
12:00 Dnipro-D - : - Hoverla-D  
12:00 Vorskla-D - : - Zarya-D  

Wales: Premier League

2014-11-22
15:30 Newtown - : - Airbus  
15:30 Rhyl - : - TNS  

Argentina: Torneo Inicial

2014-11-22
21:00 Atletico Rafaela - : - San Lorenzo  
23:10 Olimpo - : - Rosario Central  
23:10 Velez Sarsfield - : - Godoy Cruz  
2014-11-23
01:30 Lanus - : - Gimnasia La Plata  

Argentina: Nacional B

2014-11-22
21:00 Sarmiento - : - Crucero del Norte  

Bolivia: Apertura

2014-11-22
20:30 San Jose - : - Real Potosi  
2014-11-23
01:00 Jorge Wilstermann - : - Sport Boys Warnes  

Brasil: Serie A

2014-11-22
22:30 Internacional - : - Atletico-MG  
00:00 Bahia - : - Atletico-PR  

Brasil: Serie B

2014-11-22
19:20 Boa - : - Oeste  
19:20 Joinville - : - Luverdense EC  
19:20 Ponte Preta - : - America MG  
19:20 Vasco - : - Icasa  
20:30 Santa Cruz - : - Avai Florianopolis  
00:00 Ceara - : - Portuguesa  
00:00 Sampaio Correa - : - Atletico GO  

Chile: Primera Division, Apertura

2014-11-22
20:00 Universidad de Chile - : - Barnachea  
21:00 San Marcos - : - Deportivo Iquiue  
22:30 Santiago W. - : - Nublense  

Costa Rica: Invierno

2014-11-23
03:00 Deportivo Saprissa - : - CS Herediano  

El Salvador: Apertura

2014-11-22
22:00 Pasaquina - : - Alianza  
2014-11-23
01:00 Dragon - : - Aguila  
02:00 FAS - : - Santa Tecla  

Guatemala: Apertura

2014-11-22
23:00 CSD Comunicaciones - : - Universidad SC  

Mexico: Apertura

2014-11-22
00:00 America - : - Atlas  
00:00 Puebla - : - Santos Laguna  
2014-11-23
02:00 Tigres - : - Toluca  
02:00 Universidad G - : - Cruz Azul  
03:06 Pachuca - : - Veracruz  
04:00 Jaguares - : - Queretaro  

Mexico: Liga De Ascenso, Final Stages

2014-11-23
02:00 Deportivo Tepic - : - Altamira  

Paraguay: Clausura

2014-11-22
22:00 Nacional Asuncion - : - Sol de America  
00:00 Olimpia - : - Rubio Nu  

Peru: Primera Division, Clausura

2014-11-22
16:30 San Simon - : - Atletico Garcilaso  
18:45 Cienciano - : - Los Caimanes  
21:00 Sport Huancayo - : - Melgar  
2014-11-23
02:00 Univ. Cesar Vallejo - : - Inti Gas Ayacucho  

Uruguay: Apertura

2014-11-22
20:30 Danubio - : - El Tanque Sisley  
20:30 Rentistas - : - Cerro M.  
20:30 Wanderers - : - Defensor Sporting  
21:00 Nacional M. - : - Juventud  

Australia: A-league

2014-11-22
FT Western Sydney 1 : 1 Newcastle Jets  
09:30 Melbourne City - : - Sydney FC  
2014-11-23
07:00 Central Coast Mariners - : - Adelaide United  

Hong Kong: Khfa 1 Division

2014-11-22
FT Wofoo Tai Po FC 0 : 0 TSW Pegasus  
10:30 Yuen Long - : - Eastern Football Team  
2014-11-23
07:30 South China AA - : - Kitchee FC  

Iran: Premier League

2014-11-22
12:30 Foolad Khuzestan - : - Saba  
12:30 Zob-Ahan - : - Padideh Khorasan  

Japan: J-league

2014-11-22
FT Kashima Antlers 2 : 1 Kawasaki Frontale  
FT Tokushima Vortis 0 : 1 Sagan Tosu  
FT Urawa Red Diamonds 0 : 2 Gamba Osaka  
FT Ventforet Kofu 2 : 0 Sanfrecce Hiroshima  
FT Vissel Kobe 1 : 2 Yokohama F. Marinos  
24' F.C.Tokyo 1 : 0 Albirex Niigata  
24' Omiya Ardija 0 : 1 Kashiwa Reysol  
24' Shimizu S-Pulse 0 : 1 Nagoya Grampus Eight  
24' Vegalta Sendai 2 : 0 Cerezo Osaka  

Japan: J-league 2

2014-11-23
06:00 Avispa Fukuoka - : - Roasso Kumamoto  
06:00 Consadole Sapporo - : - Jubilo Iwata  
06:00 Kamatamare Sanuki - : - JEF United Ichihara  
06:00 Kataller Toyama - : - Fagiano Okayama  
06:00 Kyoto Purple Sanga - : - Gifu  
06:00 Matsumoto Yamaga FC - : - Mito Hollyhock  
06:00 Montedio Yamagata - : - Tokyo Verdy  
06:00 Oita Trinita - : - Shonan Bellmare  
06:00 Thespa Kusatsu - : - Ehime FC  
06:00 Tochigi SC - : - V-Varen Nagasaki  
06:00 Yokohama FC - : - Giravanz Kitakyushu  

Jordan: League 1

2014-11-22
15:00 Al-Ramtha - : - Al-Baqa'a  
17:30 Al-Weehdat - : - Al-Faysali  

Korea Rep.: K-league Championship Round

2014-11-22
71' Suwon Bluewings 1 : 0 Jeonbuk Motors  
26' Ulsan Hyundai 0 : 0 Jeju United  

Korea Rep.: K-league: Relegation Round

2014-11-22
FT Gyeongnam FC 0 : 1 Busan I Park  
FT Jeonnam Dragons 3 : 1 Sangju Sangmu  

India: I League

2014-11-22
14:30 Sporting Clube de Goa - : - Pune FC  

Lebanon: Premier League

2014-11-22
13:15 Al Shbab Al Qazeia - : - Shabab Sahel Beirut  
14:30 Al Ansar Beirut - : - Trables SC Beirut  

Syria: Division 1, Group A

2014-11-22
10:00 Wathbah - : - Majd  
13:00 Al-Jazira - : - Taliya  
13:00 Ittihad - : - Jaish  
13:00 Jabala - : - Teshrin  

Algeria: 1. Division

2014-11-22
15:00 JS Saoura - : - MC Oran  
16:00 ASO Chlef - : - CS Constantine  
16:00 Hussein Dey - : - RC Arba  
17:45 ES Setif - : - USM El Harrach  
18:00 ASM Oran - : - CR Belouizdad  
PST ASM Oran ? : ? MC Oran  
PST ASO Chlef ? : ? USM Bel Abbes  
PST ES Setif ? : ? CR Belouizdad  
PST Hussein Dey ? : ? USM El Harrach  
PST JS Kabylie ? : ? RC Arba  
PST JS Saoura ? : ? MC El Eulma  
PST MC Alger ? : ? CS Constantine  
18:00 MC Alger - : - USM Alger  
PST MO Bejaia ? : ? USM Alger  
18:00 USM Bel Abbes - : - MC El Eulma  

Morocco: Gnef 1

2014-11-22
15:30 DHJ El Jadida - : - OCK Khouribga  
16:00 IZK Khemisset - : - Chabab Rif Hoceima  
PST Chabab Atlas ? : ? MAT Tetouan  
PST Chabab Rif Hoceima ? : ? FAR Rabat  
PST FUS Rabat ? : ? OCS Safi  
PST IZK Khemisset ? : ? KAC Kenitra  
PST KACM Marrakech ? : ? DHJ El Jadida  
PST MAS Fes ? : ? OCK Khouribga  
PST RSB Berkane ? : ? RCA Casablanca  
PST WAC Casablanca ? : ? HUSA Agadir  
18:30 MAT Tetouan - : - WAC Casablanca  

South Africa: Premier League

2014-11-22
14:30 Kaiser Chiefs - : - Mamelodi Sundowns  
14:30 Mpumalanga Black Aces - : - Polokwane City  
17:00 Moroka Swallows - : - Pretoria Univ.  
17:00 Platinum Stars - : - AmaZulu Durban  
19:15 Ajax Cape Town - : - Maritzburg United  
19:15 Bidvest Wits - : - Free State Stars